Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Jeśli potrzebujesz ściągów szalunkowych, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y36y855l

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są dostępne w rozsądnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]