Klasyczne i wyszukane srebrne kolczyki

srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najchętniej wybieranych przez Polki akcesoriów. Sprawdzają się na każdą sytuację – wyjątkowo wzniosłą i mniej oficjalną. Zobaczmy dlaczego są tak często wybierane oraz w jakich miejscach możemy je kupić.

Srebrne kolczyki – jaki fason wybrać

Srebrne kolczyki można znaleźć w przeróżnych formach. Najbardziej modne są delikatne wkręty, które sprawdzą się na co dzień i od święta, są skromne, a jednocześnie szykowne. Równie często poszukiwane są wiszące kolczyki, które cudownie wydłużają szyję. Sprzedawane jako wysadzane drogocennymi kryształkami albo całkowicie proste. Elementy wyprodukowane ze srebra nie powodują alergii skóry, co przeważnie dzieje się w przypadku ozdób z plastiku. Wybierając kolczyki popatrzmy na numer próby oraz sposób ich produkcji – najbardziej gustowne uzyskano techniką przyciemniania.

Srebrne kolczyki – co zrobić żeby były zawsze wypielęgnowane

Srebrne kolczyki należy skrupulatnie oczyszczać i systematycznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia, żeby stale prezentowały się nienagannie. Należy odkurzać je często miękką szmatką wyprodukowaną z miłego w dotyku materiału, stosować specjalistyczne środki nabłyszczające, a nieużywane kolczyki chować w szczelnych woreczkach. Nie stosujmy natomiast domowych technik polerowania, takich jak szczoteczka do zębów czy soda oczyszczona. Takie preparaty mocno podrażniają elastyczną powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Ogromny wybór biżuterii jest niewątpliwie w e-sklepach, które zapewniają szybką dostawę i rozmaite promocje. Poza tym zakupy online to niebywała wygoda, którą zapewne docenią przede wszystkim zabiegane kobiety.