Garść porad na temat kolczyków

kolczyki

Kupując kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, surowiec, z którego są wytworzone, czy wygląd, ale także na zapięcie. Oto krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje duża wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy czapek, ubrań z wysokim kołnierzem oraz szali.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Współcześnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże prościej go zapiąć, z powodu odchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień używa się ich przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]