Tabliczki informacyjne i BHP

Jeśli potrzebujesz tabliczek informacyjnych, koniecznie odwiedź stronę

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, ale powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się w takim razie gdzie można spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują budynki – bloki, zakłady przemysłowe, banki, przychodnie. Dzięki nim szybko odnajdziemy właściwy budynek. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach bloków, ponieważ bardzo często można je również spotkać w pomieszczeniach. To ogromny zespół oznaczeń, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego biura lub osoby w ogromnych kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z nazwami referatów. To sprawia, że szybko wyszukamy na przykład sekretarza czy wydział paszportowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają pomieszczenia dla niepełnosprawnych

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują drogi ewakuacyjne, wyodrębniają pomieszczenia tylko dla pracowników, komunikują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (np. PCV), często są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]