Szkolenia z zakresu bezpieczenstwa sieci

Łączysz się z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi i podejrzewasz, że transfer jest niższy, niż przedtem? Sprawdź, czy tylko Ty możesz uzyskać do niej dostęp – jeśli jest nieodpowiednio zabezpieczona, włamanie się do niej nie będzie problemem nawet dla średnio biegłego w takich systemach użytkownika. Strata sygnału nie jest jedynym ryzykiem związanym z niezabezpieczoną siecią – hakerzy mogą przez tę dziurę dotrzeć do wszystkich najważniejszych informacji. W jaki sposób się przed tym ustrzec?

Dbasz o bezpieczeństwo sieci? Zadbaj o hasło dostępu

Kod dostępu to najważniejsze zabezpieczenie każdej sieci bezprzewodowej. Gdy go nie ustawisz wszyscy mają możliwość bez trudu połączyć się z aktualnie należącym do niej urządzeniem. Wpisując w Mozilli lub Chrome adres podany na urządzeniu sieciowym dostaniesz się do odpowiedniej strony, gdzie możesz ustawić kod dostępu.

Bezpieczeństwo sieci – który kod dostępu wybrać?

W sieci znajdziesz strony z najczęściej używanymi kodami do ruterów. Powinieneś zajrzeć na jedną z nich przed tym, jak ustawisz swoje hasło – kiedy wśród nich będzie to, które chciałeś wykorzystać, pomyśl nad innym. Lepiej także unikać haseł składających się ze słów, które znajdziesz w słowniku – bardzo pogarszają bezpieczeństwo sieci.

Dbasz o bezpieczeństwo sieci? Zapomnij o WEP

Metoda autoryzacji WEP nie należy do bardzo bezpiecznych – średnio doświadczony cyberprzestępca obejdzie je bez wielkiego trudu. Od dawna w użyciu są już nowocześniejsze i bardziej wydajne standardy – między innymi WPA2 oraz WPA, które gwarantują doskonałe bezpieczeństwo sieci.

Co jeszcze jesteś w stanie zrobić w trosce o bezpieczeństwo sieci?

Bezpieczeństwo sieci znacznie się poprawi, kiedy postawisz na jeden z pozostałych sposobów jej ochrony. Doskonałe efekty daje sprawdzanie adresu MAC – komputery, których nie umieścimy w wykazie nie będą miały do naszego Wi-Fi dostępu.