Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Kup znaki BHP

W Polsce obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego znakowania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na przeróżnych maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia żadnych problemów. Świetnie poradzi sobie z tym każdy.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]