Zakładanie trawników zostaw profesjonalistom

Wykonanie trawnika na działce nie przysporzy nam poważniejszych problemów – nawet, jeżeli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie okażą się zbyt duże. Problemy z pewnością powstaną jednak, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o dużej wielkości oraz zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład w pobliżu placówek dydaktycznych, na placach miejscowości lub przed ważnymi obiektami. Takie trawniki powinny bowiem doskonale się prezentować i uporać się z także naprawdę intensywnym użytkowaniem. Zakładanie trawników dobrze zatem zlecić profesjonalistom oraz zyskać pewność, że efekty będą zadowalające. O czym więc musimy wiedzieć przy poszukiwaniach firmy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników – ziarno czy rolka?

Firmy oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa typy traw – z rolki oraz wysiewu. Oba posiadają swoje zalety i wady. Te wspomniane na początku wykorzystywane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o małej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (także na zboczach) oraz natychmiastowo zauważalne rezultaty, a także odporność na wodę oraz niskie temperatury. Trawniki z nasion będą natomiast znacznie mniej kosztowne od trawników z darni (przez co świetnie nadają się do wykorzystywania na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – sprzęt i kwalifikacje

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (między innymi koparek lub agregatorów) i surowców. Dlatego przed tym, jak wybierzemy ofertę danej firmy, staranie przemyślmy wszelkie plusy i minusy. Bezwzględnie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy posiadają wystarczające kwalifikacje. Trafionym wyjściem będzie również wyszukanie opinii dotyczących firmy w sieci – możliwe, iż ustrzeżemy się w ten sposób niemiłych pomyłek.