Pielęgnacja drzew w parkach i ogrodach

Tereny zadrzewione na osiedlach mieszkaniowych wymagają szczególnej dbałości – drzewka należy cyklicznie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w znakomitej formie i czy wynajęcie specjalistycznej firmy jest niezbędne? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – kiedy warto zdecydować się na wycinkę

montaż wiązań elastycznych, cięcia techniczne, frezowanie pni – wszystkie te czynności pomagają przywrócić ogrodom miejskim estetyczny wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed spadającymi konarami. Częste przycinanie młodych drzew przynosi wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze krzewy również trzeba się troszczyć – połamane konary powinno się cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy konary drzewa utrudniają widoczność. Interwencja profesjonalnej ekipy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy połamane drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu ludzi.

Pielęgnacja drzew – jak usunąć pozostałości po pniach

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, ale jest on potrzebny także w celu wyrównania terenu. Wówczas warto poradzić się specjalistycznej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycince. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem wykorzystać np. jako surowiec energetyczny.