Najpopularniejsze podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają używania profesjonalnych podłoży, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – ziemia wrzosowa i kora

Użycie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać bujną roślinność, dlatego szalenie istotne jest dobranie specjalnych produktów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się bujna roślinność, odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne? W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje mieszanek ogrodniczych, które gwarantują maksymalne efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest zapewnienie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych w sklepach wchodzą np. węgiel brunatny, ziemia kompostowa, torf, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, zawartością azotu i odczynem PH.

Podłoża ogrodnicze – hoduj skalnice, macierzanki i zioła

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest nadal niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki roślin, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na dachu intensywnym można uprawiać także drzewa. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak skalnice, smagliczki i trawy ozdobne. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.