Murowanie oczek wodnych – RoyalGarden

Oczka wodne zazwyczaj budzą skojarzenia z parkami lub wielkimi ogrodami. Tymczasem bez żadnego problemu da się stworzyć je samodzielnie przy własnym domu. Niewielkie zbiorniki wodne nie potrzebują dużej powierzchni ani wyszukanych warunków. Zadbane i otoczone wspaniałymi roślinami będą doskonałą ozdobą ogrodu, która umili spędzanie w nim czasu.

Na co zwrócić uwagę budując oczka wodne?

Zakładając oczka wodne, powinno się pamiętać o wielu istotnych aspektach. Koniecznie należy upewnić się, że w określonym przez nas miejscu przestrzeń jest odpowiednio duża, tak aby zbiornik mógł być wykopany i zabezpieczony. Uszczelnienie jego ścianek i dna to niezwykle ważna kwestia, której nie można zaniedbać. Jeśli okaże się, że Twój teren jest za mały, aby oczko wodne było odpowiednio uszczelnione – nic straconego. Można posłużyć się specjalną formą, która nie będzie wymagała uszczelnienia. Oczka wodne to niezwykle wdzięczne urozmaicenia ogrodów – warto postarać się, aby były nie tylko piękne, ale też praktyczne.

Czym urozmaicić oczka wodne?

Oczka wodne bez żadnych ozdób są pięknym urozmaiceniem ogrodów. Jeżeli zdecydujemy się obsadzić je wyjątkowymi roślinami, dodatkowo zyskają na uroku. Aspekt estetyczny nie jest jedyną zaletą, jaką niosą ze sobą. Flora wpływa na atrakcyjność oczek wodnych, ale również niweluje ich wady. Co szczególnie istotne, pomaga w utrzymaniu równowagi biologicznej w zbiornikach. Rośliny natleniają wodę, a dzięki temu, że ją ocieniają, zapobiegają jej zbytniemu nagrzaniu. Dobrze jest odpowiednio skomponować roślinność dookoła oczka, tak aby była nie tylko miła dla oka, ale także urozmaicona i łatwa w utrzymaniu.